IP KAMERA

IP KAMERA

Etiketler : IP KAMERA

Kategori: Genel Kategori

Ürün Açıklaması

Ip Kamera Ip Kamera Güvenlik Kamera Sistemleri teknolojisinde gelinen en son nokta desek yeridir. Ip Kamera çözünürlüğü mega piksel olarak tercih edildiğinde tek başına Kamera Sistemi demektir. Ip Kamera fiyatı kimi kullanıcılara göre yüksek olsa da aslında öyle değildir. 4-5 megapiksel bir Ip Kamera bir çok kameranın görevini tek başına gördüğü gibi aynı zamanda görüntü kalitesi olarak mükemmel seviyeye ulaşmıştır. Kablosuz Ip Kamera tercih edildiğinde kablo ve işçilik maliyeti düşeceği için aslında fiyat olarak diğer Kamera Sistemleri ile arasında pek fark kalmaz. Güvenlik Sistemleri Teknolojisi o kadar ileri gitmiştir ki bu harika yazılım örneği Ip Kameralar da bunların neticesidir. Artık İp Kamera Kullanmak İçin Çok Sebebiniz Olacak…

 

Artık herkezinde bildiği gibi devir internet devri. Interneti oluşturan, internet yapan maddeler ise IP ve buna dayalı kullanılan teknolojiler. VOIP, IP Kamera, IP TV gibi teknolojiler ileride görüntü ve sesin internet üzerinden çok daha rahatlıkla transfer edilebileceğini şimdiden bizlere göstermektedir. Bunun en önemli sebebi ise eskiden daha fazla para ödediğimiz ADSL, SHDLS, Metro Ethernet gibi yüksek hızlı genişband bağlantı teknolojilerinin hızla yaygınlaşması sayesinde ucuzlaması ve aynı süreçte de buna orantılı olarak hızlarının artmasıdır. Bu doğrultuda CCTV üreticileri, satıcı ve dağıtıcılarının da bu gelişmelere ayak uydurması bir seçim olmaktan kalkarak artık bir zorunluluk artık gelmiştir. 

IP Kameralar ile hertürlü dijital ortama kayıt tutabileceğiniz gibi, analog kayıt sistemleriniz dahi sistemle uyumludur. Ip Kamera ile dilediğiniz her yerden; ister PC üzerinden, ister Laptop üzerinden, ister cep telefonunuz, isterseniz de PDA’nızdan sorunsuz, ek bir cihaza-karta ihtiyaç duymadan dahili ve uzaktan izleme imkanı. Ip Kameralarda Hırsızlığa karşı alarm sisteminizi tetikleme özelliği birçok modelde mevcuttur. Ip Kameralar arka yüzlerinde bir röle ile donatılmış ve bu röleler hareket sensörü ile tetikleme yapabilmektedir. Bu durumda kameranızı bir Pır dedektör olarak bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ip kamera Sistemlerinde hareket sensörü ile hareket algılama yaptırabilir, algılanacak alanları farklı farklı tanımlayabilirsiniz. Ip Kameralarda hareket sensörü ile hareket anında kayıt başlatma yapabilmekte ve hatta hareket anının başı ve sonuna 8’er saniyelik önbellek görüntüsünü de ekleyebilmektedirler.