Solar Çatı


solar çatı ile ilgili görsel sonucu

Solar çatı teknolojileri son yıllarda hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı. Solar güneş panelleri dışında gelişen bu teknoloji ile çatı için güneş enerjisi uygulamaları tamamen yön değiştirmeye başladı. Geleneksel güneş panellerinin çatılar için montajının ve işçiliğinin zorluğu ve pazarlama stratejisi amacı ile solar çatı sistemleri geliştirilmiştir.

Dünya’da birçok firma solar güneş enerjisi sistemleri için teknolojik çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar arasına solar çatı sistemleri de dahil olmuştur. Ve güneş enerjisi pazarına yeni bir ürün olarak eklenmiştir.

Bizler bu liste makalemiz de evlerinizin çatıları için uygulanabilecek olan güneş panelleri yani solar çatı sistemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Listemizde solar shinglesolar kiremitsolar roll (solar halı) v.b… sistemlerin bilgileri yer almaktadır.

  Neden Solar Çatı Sistemleri Tercih Edilmeli?

Solar panel çeşitleri son zamanlarda epey artmış vaziyettedir. Ancak, piyasada bulunan birçok güneş paneli maalesef çatı için pek uygun değildir. Çünkü, geleneksel güneş modülleri alüminyum gibi dış çerçevelere sahip olduğundan ağırdır. Ağır olması sebebi ile çatıya güneş enerjisi takmak ciddi manada zor olmaktadır.

Ayrıca geleneksel güneş panelleri esnek olmadığı için ve icad edilme ile geliştirilme fikirlerinde çatı uygulamaları 2. planda olduğundan, çatı için pek uygun değildir. Bu yüzden yeni teknolojik daha doğrusu inovatif bir fikir olan solar çatı sistemleri tercih edilmelidir.

Bu sistemler hem daha estetik görünmekte olup, hemde daha kolay montaj imkanına sahiptir. Ayrıca solar çatı sistemleri sadece çatıya güneş paneli yerleştirmek isteyenlere göre geliştirildiği için daha kullanışlıdır. Bir örnek verilmesi gerekirse, çatıyı delik deşik etmenize gerek yoktur. 

Eğimli ÇatıEtiketler : Solar Çatı